wtorek, 14 maja 2013

Pies myśliwski

Wczoraj jak zwykle byliśmy na polach, jak zwykle ganialiśmy się nawzajem i jak zwykle Aura wpadła do tamtejszego bajora, bym miała co czyścic :D No i tak chodzimy sobie, chodzimy i nagle Aura się gdzieś zrywa. Patrzę, leci w kierunku brzozy, przegania stamtąd ptaka i leci jeszcze kilkadziesiąt metrów za nim. Potem wraca, ogląda uważnie brzozę, by przypadkiem jakiegoś ptaka nie pominąc i wraca do swoich codziennych zajęc. W trakcie pobytu na polach pogoniła jeszcze parę innych ptaszków. Trochę mnie takie zachowanie zdziwiło, bo przedtem raczej ignorowała jakiekolwiek ptaki. Jak chodziliśmy nad staw i kaczki zrywały się do lotu, to nawet nie spojrzała, a teraz goni pierwszego lepszego wróbla :D W sumie to dobrze, przynajmniej się wybiega. Kupilam również dla Aury nowy grzebyk.
Tymczasem dzisiaj, po wczorajszej mulistej kąpieli, trochę ją umyłam, tj. łapy, dół brzucha i szyję. Na takim bowiem poziomie wczoraj w bajorku zanurzyła się Aura :) Także w czasie jutrzejszej podróży do Kamironu, nie powinna cuchnąc :p No i przyszła dzisiaj następna porcja karmy, bo poprzednia już się jej skończyła. Dostaliśmy w tym również parę drobiazgów w tym szampon.... ah, jak ci producenci dobrze znają indywidualne potrzeby psa :D Po kąpieli, jak nam radziła nasza instruktorka z Kamironu, postanowiliśmy trochę pobawic się z szmatą, by powoli zacząc się przygotowywac do obrony. Okazuje się, ze Aura ma genialny chwyt. Łapała raz, a porządnie. A jak się szmata rozerwała, to łapała jeszcze raz za cały koniec. Miejmy więc nadzieję, że nauka obrony pójdzie nam gładko :)
Grzebyk:
Gratisy:
Zdjęcia ogólnie:
Pozdrawiamy
Weronika&Aura

3 komentarze:

 1. właśnie muszę kupić biszkoptowi szczotkę bo gdzieś nam się zapodziała.hymm... to fajnie że zrobiłaś zakupy Aurze,z jakiej firmy internetowej zamawiacie.?

  OdpowiedzUsuń
 2. Grzebyk kupiliśmy w Tesco :D Tymczasem z karm kupujemy Brita i to przez Allegro.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja Fadowi kupiłam Trymer.
  Jest to świetne narzędzie do pielęgnacji psiej sierści!
  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas!

  OdpowiedzUsuń